top of page

VAIKŲ IR JAUNIMO ETNINĖS KULTŪROS VASAROS MOKYKLA "TRADICIJA"

TRADICIJA

Nuo 2001 m. Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras Palangoje organizuoja Tarptautinę vaikų ir jaunimo etninės kultūros vasaros mokyklą "Tradicija".

Pagrindinis jos tikslas -   saugoti ir puoselėti autentiškas įvairių Lietuvos tautinių bendruomenių kultūros raiškos formas, perteikti jas vaikams ir jaunimui. „Tradicija“ suteikia galimybę susipažinti su savo ir kitų tautų tradicine kultūra ir jos įtaka šiuolaikinei kultūrai, šeimos institucijai, savo tautos, bendruomenės, giminės, šeimos tradicijomis. Siekiama padėti dalyviams giliau suvokti savo tapatumą, perimti patirtį, formuoti nuostatas gerbti ir kūrybingai puoselėti tautinės kultūros tradicijas.

Programą įgyvendina Lietuvos ir užsienio šalių etninės kultūros specialistai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, profesoriai, turintys aukštą profesinę kvalifikaciją ir ilgametę pedagoginio darbo patirtį: Rytis Ambrazevičius, Varsa Liutkutė-Zakarienė, Dalia Urbanavičienė, Irena Zacharova, Nikolaj Zacharov, Natalija Gyliarova, Jevgenij Jefremov, Andrej Kotov, Irina Nekrasova, Jelena Krasnopevtseva, Viktor Solovjov, Jevgenija Redkova, Tatjana Sopilka – Začikevič, Sergej Starostin, Elena Bessonova, Marija Mateiko, Jekaterina Bojarskih, Ksenija Naumova, Danil Izotov, Krylov Kirill, Jelena Boronina, Luka Mebonia, Giorgi Logua, Giorgi Shanava ir kt. 

ETNINĖS KULTŪROS VASAROS MOKYKLOS PROGRAMA:

Lietuvos, Gruzijos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių įžymių pedagogų meistriškumo pamokos (kasdieniai 6-8 val. teoriniai ir praktiniai tradicinio dainavimo, liaudies kostiumo elementų gamybos (juostų vijimas, siuvinėjimas, papuošalų gamyba), liaudies šokio, liaudies žaidimų, teatro ir kt. mokymai);

Apskritojo stalo diskusijos;

Folkloro kolektyvų koncertas Palangos botanikos sode;

Videoteka (žymių folkloro tyrinėtojų ekspedicinės medžiagos, dokumentinių filmų pristatymas);

Viktorinos liaudies tradicijų tematika;

Liaudies šokių vakarai, žaidimai ir pramogos prie jūros, kultūrinė programa; 

Iškilminga Vasaros mokyklos uždarymo ceremonija ir folkloro kolektyvų – mokyklos „Tradicija“ dalyvių koncertas grafo Tiškevičiaus rūmuose (Gintaro muziejuje). 

Vasaros mokykla vyksta birželio pabaigoje-liepos pradžioje, jos  trukmė 8 d.

 „Tradicijos“ mokymo programa turininga ir detaliai apgalvota, gerai žinomas jos teigiamas poveikis dalyviams, kuriems suteikiama galimybė visiškai pasinerti į tradicinę liaudies kultūrą. Lietuvoje ir užsienio šalyse „Tradicija“ išgarsėjo savo talentingų pedagogų iš Rusijos, Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Ukrainos, Gruzijos dėka.

Pedagogams suteikiami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (64 val.).

Registracija el. paštu arinuskafolk@gmail.com

Anketa bus išsiųsta el paštu po registracijos.

Centro archyve saugomi unikalūs meistriškumo pamokų įrašai, su kuriais susipažinti galima, pateikus užklausą  el. paštu: ltmfc2006@gmail.com

MEISTRIŠKUMO KURSAI

TETIANA ZAČIKEVIČ IR BARTOŠ ZAČIKEVIČ

Ukrainiečių dainuojamosios tradicijos, Liaudies teatras

GIORGI LOGUA

Gruzinų tradiciniai šokiai

KIRILL KRYLOV

Uralo kazokų tradicijos

LUKA MEBONIA, GIORGI ŠANAVA

Gruzinų polifoninis dainavimas

NIKOLAJ ZACHAROV

Lietuvos sentikių dainuojamosios tradicijos

TETIANA SOPILKA-ZAČIKEVIČ

Ukrainiečių Poliasės tradicinis dainavimas

ELENA KRASNOPEVCEVA

Kursko tradicinis dainavimas

KSENIJA PARADOVSKAJA

Tereko kazokų ir Rusijos Šiaurės tradicinis dainavimas

VšĮ Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras

ADRESAS
Stiklių g. 6 Vilnius, LT-01131

TELEFONO NR.

+370 614 21516 

  • Черный Facebook Иконка
  • Черный Instagram Иконка
  • Черный значок YouTube
bottom of page