KULTŪRŲ DIALOGAS
Tarptautinė programa „Kultūrų dialogas“ savo veiklą pradėjo 2004 m. Slavų tradicinės muzikos mokyklos iniciatyva. 2006 m. programos partneriu tapo Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras.
Užmegzti partnerystę ir vykdyti aktyvų bendradarbiavimą, plečiantį šalių kultūrinį lauką, skleisti pasaulyje gėrį, meilę ir viltį, teikiant visapusišką pagalbą jauniesiems talentams, dovanojant jiems kelialapį į gyvenimą – pagrindiniai programos tikslai ir siekiai. Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras kiekvienais metais teikia kompozitoriams World Music krypties kūrinių užsakymus, organizuodamas šiuolaikinių kompozitorių konkursus, o programa „Kultūrų dialogas“ užtikrina jų premjerinį atlikimą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir tolimesnę sklaidą. Tokiu būdu programa saugo ir skleidžia įvairių tautų tradicinę kultūrą, jungdama ją su šiuolaikine muzikos kalba.
Programą įgyvendina bendraminčių, siekinačių paremti talentingą jaunimą ir vaikus, grupė. Mūsų partneriai – Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Tbilisio Vano Saradžyšvili valstybinė konservatorija, Tbilisio tarptautinis kultūros centras „Integracija XXI“, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla, Vilniaus mokytojų namai, Šv. Kotrynos bažnyčia ir kt. Pasiekti geri veiklos rezultatai – draugiško ir darbštaus Slavų tradicinės muzikos mokyklos kolektyvo nuopelnas.
Viena iš programos sudedamųjų dalių, menų festivalis „Kalėdiniai vakarai“, užgimė 2004 m. Vilniuje ir iš karto pelnė ne tik muzikos gerbėjų, bet ir muzikos kritikų simpatijas, teigiamus vertinimus. Klasikinė, liaudies, šiuolaikinė muzika, opero ir baleto pastatymai, liaudies choreografija, parodos – viskas atliekama ir pristatoma geriausių pasaulio menininkų. Todėl visai nenuostabu, kad festivalio renginiai surenka pilnas klausytojų auditorijas. Nuo festivalio pradžios jame dalyvavo garsiausi atlikėjai.
Garsių Lietuvos muzikantų koncertų organizavimas geriausiose pasaulio salėse suteikia galimybes menininkų ir atlikėjų profesiniam tobulinimuisi, skatina kultūrinio dialogo vystymąsi.
2019 m. programa „Kultūrų dialogas“ praplėtė savo ribas. Sakartvelo kinematografininkų garbės prezidentas, režisierius Eldaras Šengelaja ir Tarptautinio kultūros centro „Integracija XXI“ generalinė direktorė, menotyros daktarė Tamara Kerečiašvili pakvietė lietuvių muzikantus koncertuoti Tbilisio Vano Saradžyšvili valstybinės konservatorijos Didžiojoje salėje. Tai buvo bendras konservatorijos simfoninio orkestro, vadovaujamo Revazo Džavachišvili, Vilniaus folkloro ansamblio „Arinuška“, Lietuvos kompozitoriaus Lino Rimšos, Sakartvelo etnomuzikantų Luka Mebonia, Giorgi Šanava, gitaristo Aleksandro Papij, Lietuvos pianisto Artūro Anusausko, perkusininkų grupės “Hand voices” projektas, kurio metu buvo pristatyta Lino Rimšos misterija „Senasis tikėjimas“. Jau dabar suplanuoti Tbilisio meno kolektyvų koncertai Vilniuje ir muzikantų iš Lietuvos Tbilisije.
Neatsiejama programos „Kultūrų dialogas“ dalis – garsių muzikantų, kurie atvykdami į Lietuvą koncertuoti visada noriai dalinasi savo patirtimi bei žiniomis su jaunaisiais atlikėjais ir pedagogais, meistriškumo kursai.
VšĮ Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras
ADRESAS
Stiklių g. 6 Vilnius, LT-01131
TELEFONO NR.
+370 614 21516
EL. PAŠTAS