TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS "POKROVSKIJE KOLOKOLA"
LIETUVOS TAUTINIŲ MAŽUMŲ FOLKLORO
IR ETNOGRAFIJOS CENTRAS
TARPTAUTINĖ VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO ASAMBLĖJA
Pažinti ir vertinti savo ir kitų tautų tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą, unikalumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas ir skirtumus su kitomis kultūromis, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, ugdyti pagarbą kitoms kultūroms – Tarptautinės vaikų ir jaunimo folkloro asamblėjos organizatoriams ir dalyviams tai svarbiausi tikslai, kurių jie nuosekliai ir sėkmingai siekia jau nuo 2011 m. Ir priežasčių džiaugtis yra daug – kiekvienais metais dalyvių gretos gausėja ir pildosi, žiūrovai sunkiai telpa salėse, o atsiliepimuose – vien pagyrimai ir padėkos.
Asamblėja vyksta 3 dienas, programoje – koncertai, meistriškumo pamokos, jaunųjų folkloristų konferencija, koncertai paskaitos bendrojo lavinimo mokiniams, tautodailininkų kūrybinės dirbtuvės ir kt.
Asamblėjos atidarymo koncertai vyksta geriausiose Vilniaus salėse. Juose dalyvauja Lietuvos tautinių bendruomenių ir lietuvių vaikų ir jaunimo ansambliai bei Lietuvos regionų ir užsienio šalių suaugusiųjų folkloro kolektyvai. Tai sudaro sąlygas bendrai meninės kūrybos veiklai ir aktyviai komunikacijai tarp skirtingų tautų bendruomenių atstovų.
Ypač jaunimo pamėgti ir populiarūs yra Asamblėjos metu vykstantys meistriškumo kursai, kurių metu geriausi įvairių šalių pedagogai dalinasi savo patirtimi. Unikali galimybė vienoje vietoje sutikti tokią didelę aukščiausio lygio profesionalų komandą ir jiems vadovaujant tobulinti savo meistriškumą, muzikinius gebėjimus, atlikimo įgūdžius, gilinti žinias apie atliekamą tradiciją bei susipažinti su kitomis liaudies muzikos tradicijomis, ugdyti kompetencijas, kasmet vilioja dalyvius bei žiūrovus.
Jaunųjų folkloristų konferencija „Mano šeima – mano ištakos“, vykstanti Vilniaus universitete, sulaukė ypatingai šiltų dalyvių atsiliepimų. Šiuolaikiniai vaikai labai mažai žino apie savo šeimos istoriją, savo tautos tradicijas, kuriomis buvo pagrįstas daugelio kartų auklėjimas. Įtraukdama vaikus ir jaunimą į jaudinančią kelionę po jų šeimos praeitį, konferencija „Mano šeima – mano ištakos“ tuo pat metu suteikia jiems galimybę susipažinti su šiandien jau pamirštais papročiais ir jų įtaka šiuolaikiniam mūsų gyvenimui, šeimos institucijai, savo tautos, bendruomenės, giminės, šeimos tradicijomis.
Koncertų-paskaitų Vilniaus įvairių tautų bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams metu Lietuvos ir užsienio šalių suaugusiųjų folkloro kolektyvai pristato ryškiausius savo atliekamų programų pavyzdžius, iliustruodami juos vaikams suprantama kalba pasakojimais ir paaiškinimais.
Ypatingai vaikų pamiltas Asamblėjos renginys - tradicinės liaudies kultūros meistrų mugė ir kūrybinės dirbtuvės. Čia veiksmas vyksta visą dieną – tradicinių lėlių, žaislų iš natūralių audinių, vytinių juostų, verbų, keramikos, dailiųjų dirbinių iš metalo, juvelyrinių dirbinių, rankų darbo papuošalų gamyba, lino apdirbimas ir vilnos vėlimas senuoju – šlapiuoju būdu, krepšių pynimas, audimas, siuvinėjimas, žalvario amžiaus puošmenų meistravimas - ir visa tai po vienu stogu! O svarbiausia, kad mažiesiems dalyviams ir jų šeimos nariams, šventės svečiams siūloma ne tik stebėti gamybos procesą, bet ir aktyviai jame dalyvauti.
Uždarymo koncerte „Įvairių šalių folkloro kolektyvai – vaikams“ dalyvauja ne tik geriausi Lietuvos tautinių bendrijų ansambliai, bet ir meniniai kolektyvai iš užsienio. Tik ryškiausi, originaliausi atlikėjai gali sudominti šiuolaikinius, ypač miesto vaikus folkloru, todėl Asamblėjos organizatoriai kviečia geriausius Lietuvos ir užsienio šalių folkloro ansamblius muzikuoti su vaikais ir jaunimu vienoje scenoje. Tokiu būdu vaikus ir jaunimą ugdo geriausi etninės kultūros ir sėkmingiausi jos aktualizavimo pavyzdžiai.
VšĮ Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras
ADRESAS
Stiklių g. 6 Vilnius, LT-01131
TELEFONO NR.
+370 614 21516
EL. PAŠTAS