XVI TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „POKROVSKIJE KOLOKOLA“ KVIEČIA

Lapkričio 10-14 dienomis Vilniuje vyks šešioliktasis tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Kaip medžius Švenčiausios Mergelės Marijos Globos šventės metu, kurios garbei pavadintas festivalis, papuošia šerkšnas, taip Lietuvos sostinę papuošia liaudies muzikos mozaika, viliodama tikėjimo, be kurio negali gyvuoti ir vystytis tradicinė kultūra, sergėtojus.

Eilę metų festivalis spalvingai pristato įvairių šalių kultūrą. Pačius šilčiausius atsiminimus apie Lietuvą išsivežė į savo šalis dalyviai iš Afganistano, Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Moldovos, Rusijos, taip pat jos respublikos - Adygėja, Altajaus kraštas, Kalmukija, Kabalda-Balkarija, Udmurtija, Čečėnija, Dagestanas, Komi, Tyva, Marij-El, Jakutija ir kt.

Šiais metais, po sunkiausio pandemijos laikotarpio festivalis nudžiugins savo klausytojus, pristatydamas kolektyvus iš įvairiausių šalių – Lietuvos, Bulgarijos, Sakartvelo, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Ukrainos. Nepakartojamoje šventėje dalyvaus ir suteiks jai ypatingą koloritą Lietuvos tautinių mažumų folkloro kolektyvai, kurie saugo savo tautos tradicijas, gyvendami kitakalbėje aplinkoje. Tai nelengva užduotis ir tokie ansambliai ir jų vadovai verti palaikymo bei pagarbos. Taip pat festivalyje dalyvaus lietuvių kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Dalyvių ir žiūrovų šiais metais laukia įdomi, turininga ir įvairialypė programa. Renginiai vyks geriausiose Vilniaus koncertų salėse ir istorinėse vietose – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus Rotušėje, Vilniaus Dievo Motinos ėmimo į dangų katedroje.

„Pokrovskije kolokola“ yra vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kiekvienais metais teikiantis žymiausiems šių dienų Lietuvos ir užsienio kompozitoriams World music krypties kūrinių užsakymus. Siekdami praplėsti liaudies tradicijų gerbėjų ratą, norėdami, kad folkloras būtų artimas ir suprantamas jaunajai kartai, organizatoriai pasiryžo sujungti senąsias dvasines vertybes su išraiškinga šiuolaikine muzikos kalba. Jau daug metų šią idėją palaiko Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybė. Klausytojams jau buvo pristatyti Andrejaus Doinikovo „Etnosfera – naujas tradicijų dvelksmas“, Gedimino Rimkaus Rimkevičiaus „Liaudiškoji rapsodija“, Jono Jurkūno „Iš šio miesto“, Lino Rimšos „Moterų giesmės“ ir orkestrinė misterijos „Senasis tikėjimas“ versija, Algirdo Martinaičio „Sakmė apie gyvenimą“, Zitos Bružaitės „Koliažai“, Anatolijaus Šenderovo „Dedikacija“, Laimio Vilkončiaus „Varnėno mišios“, Lino Rimšos, Gintauto Venislovo ir Jievaro Jasinskio „Buvo tokia diena“. Šiais metais festivalio pradžios koncertas vėl padovanos klausytojams premjerą. Lapkričio 11 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės bene labiausiai Lietuvoje vertinamo elektroninės muzikos kūrėjo Leono Somovo kūrinys „Perpetuum“, atliekamas Čiurlionio kvarteto, ansamblio „Arinuška“ ir būrys žimių muzikantų. Drąsus organizatorių sprendimas pasitelkti žymų elektroninės muzikos kūrėją ir atskleisti jo požiūrį į įvairių tautų etninės muzikos vertybes yra gerai apgalvotas ir pagrįstas etninės elektronikos muzikos krypties augančiu populiarumu visame pasaulyje ir jos techninėmis galimybėmis.

Antroji koncerto dalis „Gyvoji tradicija“ – tai pirmasis žiūrovų susitikimas su festivalio atlikėjais, kuriame dalyvaus unikalūs folkloro kolektyvai iš įvairių šalių ir pristatys savo senovinius vokalinių, instrumentinių atlikimų tradicijas. Privaloma turėti galimybių pasą. Bilietus galite įsigyti spustelėję nuorodą - https://kakava.lt/renginys/leonas-somovas-world-music-stiliaus-kurinio-pasauline-premjera/1834/4415?fbclid=IwAR1fjcfFxdURZQYtuU0WWx9Gdoq8BT4UKeMzMdezT1FWiOFbLbVSRVJoVQU


Lapkričio 10 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (Universiteto g. 5) 15 val. vyks jaunųjų folkloristų konferencija tema „Mano šeima – mano ištakos“. Registracija į renginį - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4Tp8jSsqZ0ewm0UrbrUKbroDS82HICVlf2HNwE4XztU9qPQ/viewform?fbclid=IwAR2Hn46JxTZSLQUy6sVRMdnijWhqmXK1R6SzQ3Tt_xO_UNr_93Z3QDCbxc0


Lapkričio 12 d. 10 val. viešbučio „Panorama“ konferencijų salėje (Sodų g. 14) prasidės apskritojo stalo diskusijos „Globalizacijos poveikis liaudies tradicijų tęstinumui“. Tuo pačiu metu, nuo 13 val. iki 16.30 val. vyks tradicinio dainavimo laboratorijos“. Į abu renginius būtina registracija - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVgsOt2xlwe5pZc3qoJUD6nNj_yAegx268XRCO_9oM2Locdg/viewform?fbclid=IwAR2iEHU-kg9yXmzZ-inqCCcRGjy3xKeya_-UmAVgSml-PXN864XHGdkyxwk


19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks spalvingas festivalio svečių koncertas „Muzika gurmanams“, į kurį būtina registracija ir galimybių pasas - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScnbmOLbYpYcZEsx0HPoyVq7qbbAuMeJJDTa3DBynWE0E8vkg/viewform?fbclid=IwAR2zxkyUzXKGT-vd2g1yE1a629xq7SFkbhwWNcnLjCCfUtmOZFK5OncUjvw


Lapkričio 13 d. 11 val. Vilniaus Rotušėje prasidės Amatininkų kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvaus vaikų folkloro kolektyvai ne tik iš įvairių Lietuvos regionų, bet ir iš užsienio šalių. Šis renginys - šventė visai šeimai. 12 val. Rotušės scenoje pasirodys geriausi vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai ir solistai – kuriems suteiktas Respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureato vardas. Nuo 14 val. Rotušės koncertų salėje prasidės muzikinis maratonas „Festivalio dalyvių meniniai portretai“ – tai ne tik festivalio svečių, bet ir Lietuvos tautinių mažumų, bei lietuvių folkloro kolektyvų Didysis koncertas.

Lapkričio 14 d. 12 val. festivalis tradiciškai atsisveikins sakralinės muzikos koncertu „Šventoji motina“, kuris vyks Vilniaus Dievo Motinos ėmimo į dangų katedroje (Maironio g. 12). Bažnytinę dainuojamąją poeziją, tradicines giesmes bei psalmes atliks įvairių šalių folkloro kolektyvai.

Organizatoriai nuoširdžiai tikisi, kad po sunkaus pandemijos laikmečio festivalis suburs drauge tradicinės kultūros mylėtojus ir praplės jų gretas, taps nepamirštama, pažintine ir įdomia švente visiems.


Sekite festivalio „Pokrovskije kolokola“ informaciją socialiniuose tinkluose:

Instagram - https://www.instagram.com/pokrovskije__kolokola/

Facebook - https://www.facebook.com/PokrovskijeKolokola

festivalio svetainėjehttps://www.ltmfc.lt/