PASKELBTI XI RESPUBLIKINIO KONKURSO „TRADICIJŲ PAVELDĖTOJAI“ LAUREATAI

Niūrią ir lietingą gegužės 28 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje liūdesio – nė kvapo: šventinė nuotaika, pakylėtas jaudulys prieš sceninį pasirodymą, spalvingi kostiumai ir nė akimirkai nenutylantys muzikos garsai – vyksta XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa. Jau trečioji – pirmosios dvi įvyko Visagine ir Klaipėdoje – ir šiandien paaiškės paskutiniai konkurso nugalėtojai. Dalyviai varžosi dvejose konkurso kategorijose - folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Tradiciškai folkloro kategorijos laureatams suteikiama teisė dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“ – nuostabus apdovanojimas dėl kurio verta pasistengti.

Šiais metais konkurse „Tradicijų paveldėtojai“ dalyvavo net 53 kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų.


Atlikėjus vertino profesionali komisija:

Irena ZACHAROVA – folkloro mokytoja-ekspertė, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro direktorė;

Rytis AMBRAZEVIČIUS – humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Kauno technologijos universiteto profesorius;

Dr. Rimantas SLIUŽINSKAS - Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius;

Varsa LIUTKUTĖ ZAKARIENĖ – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Mokslo centro Muzikinio folkloro archyvo vedėja;

Nikolaj ZACHAROV – Vilniaus rusų folkloro centro direktorius, folkloro mokytojas-ekspertas;

Luka MEBONIA - Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos projektų ir metodinės veiklos koordinatorius, ansamblių „Shara band“ ir „Pesvebi“ meno vadovas;

Arina ZACHAROVA - Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos Slavų tradicinės muzikos skyriaus mokytoja, ansamblių „Arinuška“ ir „Sviato“ meno vadovė;

Julija MOROZOVA - Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro vyriausioji specialistė;

Jekaterina BIELIAUSKIENĖ – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro vyriausioji specialistė;

Larisa PODBERIOZKINA - Visagino kultūros centro kultūrinės veiklos skyriaus vadovė.


Konkurso organizatoriaus – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro pagrindinis tikslas - saugoti Lietuvos įvairių tautų etninės kultūros paveldą, perteikiant jį vaikams, skatinti augančios kartos susidomėjimą, pagarbą ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, jų įsitraukimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, aktyvinti folkloro žanro atlikėjų veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti vaikų ir jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę. Nors konkurso taisyklės neprieštarauja stilizuotos liaudies kūrybos atlikimui, vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių.

Nuoširdžiai sveikiname laureatus, o visiems dalyvavusiems kolektyvams, jų vadovams linkime didžiausios kūrybinės sėkmės ir kviečiame į XXII vaikų ir jaunimo etninės kultūros mokyklą „Tradicija“, kur jau trečią dešimtmetį geriausi Lietuvos ir užsienio šalių folkloro specialistai, pedagogai veda meistriškumo kursus liaudies muzikos atlikėjams. Jų indėlis į ansamblių augimą, tobulinamasi išties unikalus.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams: Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Vilniaus miesto savivaldybei, Visagino kultūros centrui, Klaipėdos miesto savivaldybės Tautinių kultūrų centrui, Vilniaus Mokytojų namams, Šv. Kotrynos bažnyčiai, savaitračiui „Obzor“.


XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausos Visagine laureatai:


STILIZUOTA LIAUDIES KŪRYBA

Visagino kultūros centro lenkų dainų ansamblis TUMELIANKA (Vadovė Skaidrūnė Baliūnaitė);

Visagino kultūros centro rusų dainų vokalinis ansamblis RODNIK (Vadovė Tatjana Turočkina) Visagino kultūros centro baltarusių dainų ansamblis SVITANAK (Vadovas Sergej Šabodalov).

FOLKLORAS

Visagino kultūros centro totorių folkloro ansamblis MIRAS (Vadovė Irina Zacharenko);

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ČIŪTA (Vadovė Diana Skvarčinskaitė);

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ČIŪTA šeimyninis duetas - Gilmė Dainytė ir Diana Skvarčinskaitė;

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo sutartinių giedotojų grupė GRAŽUTĖ (Gilmė Dainytė, Emilija Venediktovaitė, Emilija Vaitkutė, Kamilė Gimbickytė, Milena Semionovaitė. Vadovė Diana Skvarčinskaitė);

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro suaugusių sutartinių giedotojų grupė LAUKESA: Violeta Gaidienė, Birutė Andrijauskienė, Vaiva Sukavičienė, Genovaitė Vitienė, Aušra Mačiulytė, Danutė Taločkienė (Vadovė Diana Skvarčinskaitė);

Visagino kultūros centro lietuvių folkloro ansamblis KRUSNĖ (Vadovė Violeta Gaidienė);

Visagino kultūros centro ukrainiečių vaikų folkloro ansamblis MAKIVKA (Vadovė Natalja Osypova); Visagino kultūros centro ukrainiečių folkloro ansamblis KALYNA (Vadovė Natalja Osypova);

Visagino kultūros centro rusų folkloro ansamblis BYLINA (Vadovė Elena Churakova);

Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Daivos Palionienes ir Neringos Vaitiekaitienes duetas; Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Jaunimo Ramuva“(Vadovė Daiva Palionienė);

Visagino kultūros centro vaikų rusų folkloro ansamblis „Žavoronok“(Vadovė Elena Churakova).

XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausos Klaipėdoje laureatai:


STILIZUOTA LIAUDIES KŪRYBA

Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis “MINIJA”;

(vyresniųjų grupė) (Meno vadovė Birutė Oželienė, choreografė Aurelija Urbaitienė, instrumentinės grupės vadovas Donatas Merkelis, vokalinės grupės vadovė Genovaitė Putienė);

Gargždų kultūros centro dainų ir šokių ansamblis “MINIJA”, senjorų grupė (meno vadovė Birutė Oželienė, choreografė Aurelija Urbaitienė, instrumentinės grupės vadovas Donatas Merkelis);

FOLKLORAS

Vaikų folkloro ansamblis SMELTUŽĖ (vadovė Raimonda Milašienė);

Eržvilko kultūros centro duetas LINA LUKOŠIENĖ ir LINAS VENCKUS;

Šilalės r. savivaldybės Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“ (vadovė Olga Jogminienė);

Armėnų folkloro ansamblis “VAN” (vadovė Hasmik Kirakosyan);

Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „VERDAINĖ“ (vadovė Regina Jokubaitytė);

Folkloro ansamblis DOROŽENKA (vadovai Aleksandra ir Olesia Ščerbina).


XI respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausos Vilniuje laureatai:


STILIZUOTA LIAUDIES KŪRYBA

Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos solistai MEDA GUTAUSKAITĖ ir DANIEL KONDRATOVIČ (vadovai Vida Taurinskaitė-Rukšienė ir Medardas Trimonis);

Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokiniai (šokių mokytoja Jūratė Tomkuvienė, muzikos mokytoja Rita Radzevičienė);

Vilniaus švietimo skyriaus liaudies šokių ansamblis PAPARTĖLIS (vadovė Birutė Akelaitienė);

Vilniaus Abraomo Kulviečio Klasikinės Gimnazijos liaudiškos muzikos kapela KLĖTELĖ (vadovas Stasys Lukauskas).

FOLKLORAS

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos folkloro ansamblio ARINUŠKA jaunučių grupė (vadovai Viktor Žabrov, Tatjana Konovalova);

Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro folkloro ansamblis ARINUŠKA (vadovai Nikolaj Zacharov, Arina Zacharova);

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos kartvelų folkloro ansamblis PESVEBI (vadovas Luka Mebonia);

Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro SENTIKIŲ ŠEIMYNINIS DUETAS (vadovė Arina Zacharova);

Panevėžio vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis SIERČIKAI (vadovė Lina Vilienė);

Kauno 1-osios muzikos mokyklos atlikėjai Ieva Adomaitytė, Danielius Garnys, Luknė Varžinskaitė, (vadovė Birutė Nemčinskienė);

Panevėžio r. Raguvos kultūros centro folkloro ansamblis TRYS KARTOS (vadovė Kotryna Juškaitė);

Varėnos kultūros centro struktūrinio padalinio Dubičių kultūros centro folkloro ansamblis LAKŠTUCIS (vadovė Valentina Šlavenec);

Vilniaus ,,Vyturio“ pradinės mokyklos folkloro ansamblis VYTURYS (vadovė Rasa Guželienė);

Kėdainių raj. Josvainių muzikinio klubo “Auštarietis” folkloro ansamblis AUŠTARAS (vadovė Aušra Rinkevičienė).