Gruzinų muzikos perlas – ansamblis SHARA BAND Lietuvoje

Rugpjūčio 14 - tą dieną, šeštadienį, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje praūžė grupės SHARA BAND iš Sakartvelo koncertas.

Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Alina Kovalevskaja, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausioji patarėja švietimo klausimais.

Garsiojo Tbilisio ansamblio SHARA BAND nariai - 6 muzikantai (vokalas, liaudies muzikos instrumentai - poli (mušamieji), panduri) ir 5 šokėjai, atliko gruzinų šiuolaikinę ir senovinę etninę muziką. Dainininkai kartu gieda nuo pat vaikystės, nuodugniai tyrinėja ir atlieka įvairių Gruzijos regionų liaudies dainas. Tad ir praėjusį koncertinį šeštadienį publika išgirdo įvairių ir savitų Gruzijos regionų - Kachetijos, Megrelijos, Abchazijos, Adžarijos, Svanetijos ir kitų šalies regionų dainas, kurios, SHARA BAND narių dėka suskambėjo atitinkamoje specifikoje, kurios reikalauja šių regionų folkloro manieros. Lietuvos ausiai "šviežiai" girdimas gruzinų vyrų giedojimas, aukštas balso valdymo meistriškumas, pavergė publiką, kuri ne kartą kilo iš savo kėdžių pareikšti ovacijas atsistojus.

Taip pat, temperamentingieji grupės SHARA BAND šokėjai, efektingai išeidavo priekyje grupės vokalistų, gruzinų liaudies šokiu iliustruoti dainuojamų istorijų siužetą. Ypač sudėtingi šokių elementai buvo atlikti puikiame sinchrone ne tik tarp pačių šokėjų, bet ir kartu su vokalo atlikėjais. Šokėjų aprangų pasikeitimai iliustravo skirtingų Gruzijos regionų kultūrą, kurią sekė ir atitinkama šokio žingsnių charakteristika. Taip pat, itin tikroviškai buvo atliekamos kovų su ginklais ir skydais imitacijos, kuriuos šokant, scenoje skilo žiežirbos šokėjams - oponentams susidaužus ginklais ar atmušant juos į skydą. Tokie ugningi vaizdiniai, užbūrė ir sužavėjo susirinkusią publiką, ko pasekoje, bisui, klausytojams prašant, buvo atliktos net keturios dainos, o koncerto organizatorių buvo teiraujamasi, kada vyks tolimesnti SHARA BAND grupės koncertai.

Platų pripažinimą ir populiarumą tiek Gruzijoje, tiek už jos ribų pelnęs ansamblis SHARA BAND ypač garsus jo atlikėjų kuriamomis originaliomis šiuolaikinės etninės muzikos kompozicijomis. Nebijantys eksperimentų, drąsiai improvizuojantys SHARA BAND ansamblio atlikėjai Lietuvos klausytojams dovanojo įstabų ir nepamirštamą gruzinų kultūros vakarą.

Koncerto organizatorių – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro bei Slavų tradicinės muzikos mokyklos partneriai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė filharmonija.